You are currently viewing Як вибрати плитку з гумової крихти?

Як вибрати плитку з гумової крихти?

  • Час читання:3 mins read

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ ГУМОВОЇ ПЛИТКИ.

В першу чергу, необхідно визначитися з областю застосування матеріалу. Так, для дитячих майданчиків, на яких розташовуються різні спортивні снаряди, рекомендується вибирати товсте покриття, яке допоможе уникнути серйозних травм, одержуваних при падінні з висоти.

Товщина також розраховується в залежності від висоти. Наприклад, при висоті снаряда 140 см, товщина плитки повинна бути не менше 4-3 сантиметрів. Рекомендовані параметри гумового покриття для дитячих майданчиків можна уточнити у менеджера.

10 мм товщину покриття найчастіше беруть в місця, де не потрібне антитравматичне покриття, але необхідна протиковзка поверхня покриття і захист бетону чи іншої основи. Натриклад, тротуарні садові доріжки, фітнес зали, пандуси, балкони, гаражі, майстерні.

Особливо популярні 10 мм покриття як сендвіч мати і підложки у будівництві: проміжний шар між відсівом і штучною травою, прокладка між бетоном і ламінатом, амортизаційна основа між сипучим покриттям і безшовним покриттям Мякий асфальт. 

Гумова плитка.

Покриття товщиною 15-25 мм використовується переважно для тротуарів, тренажерних залів, велосипедних доріжок, складів зі зберіганням тендітних товарів і т.д.

Матеріал товщиною 30 мм використовується для бігових доріжок, спортивних майданчиків і залів, а також виробничих і складських приміщень.

Плитку товщиною 40 мм застосовують для спортивних та ігрових майданчиків, де необхідна підвищена травмобезпека. Також її використовують для зон відпочинку, тротуарів, велосипедних та бігових доріжок та інших пішохідних зон.
Також при виборі слід звернути увагу на наступні параметри:

КРІПЛЕННЯ. 

Покриття може з’єднуватися за допомогою втулок, мати форму пазла і т.д. У разі, якщо планується демонтаж підлогового покриття з метою його використання в іншому місці, перевагу варто віддавати матеріалу, який кріпиться до поверхні підлоги без використання клею. Така плитка може бути використана неодноразово. Її монтаж і демонтаж не займає багато часу і не складає труднощів.

Пазли гумові для фітнесу

Крім цього, плитка з замковою системою набагато простіше в монтажі, в стики чи не затікає вода і не забивається бруд.

РОЗМІР. 

Плитку розміру 50*50 см рекомендується вибирати для укладання на ділянці великої площі. Маленька плитка більш універсальна, при її використанні практично не залишається відходів і обрізків, при цьому монтаж займає набагато більше часу. Її найчастіше використовують для невеликих приміщень і тротуарів.

КОЛІР.

Велике число відтінків дозволяє підібрати матеріал, який органічно впишеться в інтер’єр. Колір повинен гармоніювати з іншими поверхнями.

ТИП ОСНОВИ. 

Для укладання на тверду основу – бетон, асфальт, метал, дерево і ін. – рекомендується купувати покриття товщиною 10-20 мм. Часто використовується така гумова плитка для доріжок на дачі. 

Для піщаної та ґрунтової поверхні перевагу краще віддавати плитці товщиною 30-40 мм.

БЕЗПЕКА. 

Підлогове покриття повинне бути виготовлене без використання токсичних речовин, в іншому випадку є ризик нанесення шкоди життю і здоров’ю людини. Особливо небезпечні такі матеріали при використанні на дитячих майданчиках.

Це гумове покриття має ряд переваг: є травмобезпечним, має звукопоглинаючі властивості, антистатичне, протиковзке, зносостійке, гігієнічне та легко миється. До речі, завдяки власне цим властивостям гумове покриття із задоволенням використовують для облаштування підлоги складських та виробничих приміщень, гаражах та парковочних зонах. Доречі, дане покриття можна використовувати як звукоізоляційну підложку під ламінат, лінолеум, керамічну плитку чи ковролін.Основним критерієм при купівлі гумового декоративного покриття (окрім суто естетичних міркувань відносно кольору та форми) є його товщина.

Так, наприклад, для підложки буде достатньо покриття в 10 міліметрів. А товщина покриття, рекомендована для дитячих ігрових майданчиків становить від 30 до 50 мм, що дозволяє амортизувати падіння дитини з висоти до 1,5 метра.

Інше питання – покриття для тераси, саду, тротуару або території басейну. Товщина такого декоративного покриття буде коливатися в межах від 10 до 30 мм, дизайн підбирається виходячи з його призначення та побажань замовника.

Доречі, на відміну від керамічної плитки, таке покриття ніколи не дасть відчуття холоду, якщо ходити по ньому босоніж, оскільки його температура завжди дорівнює температурі навколишнього середовища.

ЯК ВИБРАТИ ПОКРИТТЯ ПРАВИЛЬНО?

1. ЦІНА. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЦІНУ ПОКРИТТЯ.

Якщо виробник застосовує дешеву неякісну гумову крихту (крихта не з автомобільних шин, в крихті багато пилу, сажі, металокорду), то гумова плитка буде коштувати суттєво менше, але і прослужить Вам не довго, буде швидко витиратися і руйнуватися, мати сторонні запахи.
Таким чином, недобросовісний виробник за рахунок низької вартості матеріалу ставить нижчу ціну, ніж компанії, що виготовляють якісну гумову плитку, а заробляє при цьому так само або і більше. Ви ж не думаєте, що вони працюють собі у збиток?

2. МЕТОД ВИРОБНИЦТВА. УТОЧНІТЬ У ВИРОБНИКА!

Гумова плитка може бути виготовлена методом гарячого пресування. В основному на китайських пресах гарячого формування при температурах 138-140 градусів. В цьому випадку відбувається зміна хімічних і фізичних властивостей поліуретанового сполучника і гумової крихти, в результаті ви отримаєте візуально гарну, але нестійку до погоди і механічних навантажень плитку. Прослужить вона вам не більше 1,5-2 роки.
За рахунок малої кількості поліуретану (гуму склеює гарячий прес, а не поліуретановий сполучник), ціна покриття суттєво знижується, і ви купуєте дешеве покриття, яке за деякий час доведеться замінювати.
Наша компанія використовує виключно метод холодного пресування, який технічно значно дорожчий, проте дозволяє експлуатувати покриття до 30 років!

3. ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД. ВІЗЬМІТЬ ЗРАЗОК ПОКРИТТЯ У ВИРОБНИКА.

Якщо виробник використовує неякісний поліуретановий клей, гумова плитка буде мати поверхню зі слабкими параметрами стирання, і почне кришитися. Треба розуміти, що клей – найдорожчий елемент у виробництві плитки, і саме від його якості і кількості залежить ціна виробу. Якщо рецептура виробника передбачає менший розхід клею, ніж рекомендовано технологією – витрат на виробництво менше, але і така плитка прослужить Вам не довго. Виробник при цьому знижує ціну на покриття за захунок зниження витрат матеріалів на виробництво. Скупий платить двічі.
Тримаючи взірець у руках погніть його, потріть руками, спробуйте зламати або видерти частину плити. Якщо на руках залишається крихта і пилюка, або плитка легко ламається або кришиться, отже перед вами зразок економ варіанту. Скоріш за все гарантії на покриття вам ніхто не дасть.

Замовити зразок

    Потрібна консультація?

    Телефонуйте….