You are currently viewing Встановлення гумових плит на сипучу основу

Встановлення гумових плит на сипучу основу

 • Час читання:3 mins read

Якщо Ви вирішили провести монтаж гумової плитки (чи ковриків) на сипучу основу, то Вам потрібно придбати покриття висотою не менше 30 мм, яке дозволить йому бути стійким і надійним. 

Сипуча основа для монтажу плитки з гумової крихти: 

 1. пісок утрамбований 
 2. Щебінь і пісок, утрамбовані шарами 

Чим якісніше і надійніше буде підготовлено основу, тим більше буде термін експлуатації покриття.

Основа під монтаж гумових плит облаштовується таким чином:

1.  Виконується розмітка території. 

Для цього кілочками відзначаються межі ділянки, потім по ним необхідно протягнути шнур або мотузку.Виділене місце звільняється від зайвих предметів (осколків скла, каміння та ін.) І рослинності. 

Знімається верхній родючий шар і ніжній грунт на глибину до 21-25 см. 

2. Майданчик ретельно утрамбовується віброплитою з електроприводом або ручним трамбуванням, яке можна зробити своїми руками. 

3. На підготовлену і добре утрамбовану поверхню насипається дрібний щебінь (2-4 см). Товщина щебеневого шару визначається експлуатаційним призначенням об’єкта. Для організації садових доріжок і стежок вистачить шару 7 см, для дитячої ігрової зони буде потрібно не менше 10 см, паркувальне місце для автомобіля – від 20 см. Щебеневий шар рівномірно розподіляється і утрамбовується. 

4. На наступному етапі зверху насипається шар піску не менше 5-6 см завтовшки. Добре утрамбовується, щоб заповнити залишилися порожнечі і порожнини. 

5. Після того як шар гравію/щебню і основи піску засипаний і утрамбований, майданчик можна застелити геотекстилем. Він надає додаткової стійкості основі від розмивання, а також запобігає проростанню трави в швах між плитками. Наступним шаром йде пісок, який також розрівнюється і утрамбовується.

6. По периметру ділянки необхідно укласти спеціальний гумовий бордюр, який зміцнить основу і додасть облаштовувати зоні закінченого вигляду. 

7. Останній шар підсипки товщиною близько 7 см формується з сухої суміші цементу (марки М400) з піском, взятих у співвідношенні 1: 6. Ретельно ущільнюється і утрамбовується. 

8. Тепер на підготовлену поверхню по черзі викладаються гумові тротуарні модулі. Рівність рядів контролюють за допомогою будівельного рівня через кожні 2-3 ряди. Не потрібно робити природний ухил для стоку осадових вод, оскільки рідина буде йти через плитковий матеріал і стики. 

9. Елементи стикуються між собою щільно фаска до фаски або фіксують замками (якщо є) і підрівнюються гумовим молотком.  Втулки не обовязкові, вони також можуть пошкодити саме покриття. Викладку бажано проводити зі зміщенням рядів.

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОСНОВИ: 

1. Основа повинна бути добре утрамбована. Це необхідно для того, щоб на момент експлуатації плитки вона не порушувався з встановленого місця. 

2. У деяких випадках передбачається невеликий ухил основи, що необхідно для організації стоку, особливо якщо під ґрунтом наявні глиняні пласти, що затримують стік дощових вод. 

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ МОНТАЖУ? 

 1. Плитка з гумової крихти. При виборі рекомендується звертати увагу на матеріал, який має велику товщину. Це пов’язано з тим, що дорожнє покриття піддається досить великому впливу. 
 2. Гумовий бордюр, який також виготовлений з гумової крихти. Варто відзначити, що багато хто воліє не використовувати бордюр. Однак правила по експлуатації гумової плитки передбачають необхідність наявності бордюру.
 3. Річковий пісок і дрібний щебінь необхідні для створення основи. Кількість піску і щебню залежить від того, якої протяжності буде доріжка. Як правило, прошарок має товщину не менше 5-6-х сантиметрів. 
 4. Гострий ніж будівельний або ножівка. Процес укладання плитки передбачає можливість зміни її розмірів – розрізання. 
 5. Лопата для створення основи. 
 6. Лінійка і будівельний рівень необхідні для розмітки площі. Будівельний рівень дозволяє витримувати необхідний ухил, провести розмітку положення окремих плит. Важливо провести розмітку правильно, якщо створюється за допомогою плитки певний малюнок. 
 7. Віброплита або ручний каток, необхідні для трамбування шарів ґрунту, щебню і піску. 
 8. Гумовий молоток. Для того щоб видалити повітря з-під плитки слід використовувати гумовий молоток, який дозволить її добре утрамбувати.

Замовляйте зразок, щоб знати, чи підходить вам таке покриття.